Hallo,
In 2017 heb ik als tweede pc een medion MD8300 aangeschaft. Het eerste jaar heeft hij gedraaid onder een dualboot an Wondows 10 en Ubuntu. Op een gegeven moment liep dat fout, ik weet niet waardoor, waardoor hij alleen nog in Windows opstartte. Omdat ik Ubuntu maar sporadisch gebruikte heb ik dat zo gelaten. Recent echter probeerde ik een netwerkje te realiseren met nog twee ander pc's en toen ging het fout. Al mijn pc's had ik zo geïnstalleerd dat ze zonder wachtwoord opstarten. Bij deze installatie echter eiste Windows inlog naaam en wachtwoord. Op mijn ASUS laptop kreeg ik dit voor elkaar (na enkele pogingen en ww-vernieuwingen), bij de Medion ging het helemaal fout.
Ik krijg een Linux scherm met de volgende tekst: " GNU GRUB version 2.02 Minimal Bash-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions". en dan de GRUB> prompt.
De C: drive is een 250GB SSD, als D: drive een hdd van 1 TB. Beide disks heb ik losgekoppeld en toch blijft dit bericht verschijnen.Hij wil ook niet opstarten op de DVD schijf, als ik de bootsequence verander. Ik weet overgens niet waar in deze pc zich de oorspronkelijk opstart HD bevindt. Toen ik destijds de twee andere disks heb gemonteerd heb ik geen aparte ssd of hdd kunnen vinden. Ik heb een Windows image (via SamSung SSD) gemaakt maar die start ook niet op.
Wat nu??